Body erotyczne – czyli historia damskiego gorsetu w wersji dla dorosłych

gorset erotyczny

Damski gorset był elementem garderoby dla Pań, który stworzony został w XVIII wieku jako część stroju podkreślającego kobiece kształty. Mocno zarysowywał wcięcie w talii, eksponując jednocześnie obfitość biustu. Mimo, że niewygodny, to jednak swoją rolę spełniał pierwszorzędnie. Od dawna już nie jest stosowany w zwyczajowej garderobie, jednak od pewnego czasu święci triumfy wśród producentów strojów erotycznych.

Renesans gorsetu w świecie erotyki

Gorset erotyczny wrócił do łask z uwagi na swoje walory podkreślające zarys kobiecej sylwetki i stał się częstym elementem bielizny erotycznej. Często sięgają po niego zarówno zwykli ludzie jak i gwiazdy kina dla dorosłych. Fenomenalnie sprawdza się zarówno przy klasycznym współżyciu dwojga kochanków jak i w czasie zabaw w większym gronie lub na odważnych imprezach tematycznych.

Wyróżnić należy gorsety:

  1. wykonane z koronkowego, aksamitnego materiału – tzw. body erotyczne, które w porównaniu do dawnych gorsetów wygrywa wygodą, nie tracąc przy tym nic ze swojej zmysłowości,
  2. nieco sztywniejsze gorsety, w których brak wygody jest elementem celowego fetyszu – przeważnie spotykany w strojach typu SM lub BDSM – a więc produkcjach wykonanych ze skóry, często połączonej elementami metalowymi
  3. bardzo nietypowe, futurystyczne wręcz produkty lateksowe, dla zwolenników tego typu fetyszu.
gorset erotyczny

Czym kierować się przy wyborze body erotycznego?

Wybierając seksowne body należy wziąć pod uwagę zapatrywania estetyczne własne a także gusta partnera. Ponadto należy zwrócić uwagę na ogólną wygodę i krój stroju – musi być dla danego użytkownika jak najbardziej wygodny, by nie psuł radości z osiąganych doznań. Powinien także pochodzić od uznanego producenta, co będzie gwarancją bezpieczeństwa jego użytkowania i braku niekorzystnego wpływu stroju na zdrowie.