Masturbatory – sposób na męski orgazm

sztuczna cipka

Potrzeba praktykowania autoerotyki jest zupełnie zdrowym i naturalnym popędem. Pozwala rozładować napięcie i poznać swoje ciało. Dzięki profesjonalnym masturbatorom może być również ekscytująca. Warto wzbogacić swoje życie erotyczne o gadżety, dostarczające nowych doznań. 

Najważniejsze zalety masturbacji

Choć masturbacja przez lata była stygmatyzowana, obecnie wiadomo już, że przynosi organizmowi wiele korzyści. Do głównych pozytywnych skutków masturbacji zaliczyć można działanie przeciwbólowe i uspokajające. W wielu przypadkach sztuczna pochwa może poprawić ciśnienie krwi. Dzięki działaniom wyciszającym ułatwia również zasypianie. W przypadku masturbacji męskiej szczególnie istotne jest pozytywny wpływ na ryzyko zachorowania na raka prostaty. Masturbatory pozwalają się odprężyć i poznać swoje ciało. Warto podkreślić, że nie udowodniono negatywnego wpływu masturbacji na psychikę i współżycie partnerskie.

3 najlepsze masturbatory

Do masturbacji nie ma konieczności używania specjalistycznych gadżetów. Z powodzeniem można praktykować autoerotykę bez użycia akcesoriów. Jednak dla poznania nowych odczuć warto sięgnąć po masturbatory. Popularnym wyborem, dobrym szczególnie na początek przygody z bardziej rozbudowaną masturbacją jest sztuczna cipka od Sexshop112. Pozwala wyjątkowo realistycznie odtworzyć wrażenia występujące podczas uprawiania seksu z kobietą. Obecnie dostępne są w wielu wersjach. Sztuczna wagina może być wyposażona w dodatkowo stymulujące wypustki lub zewnętrzną część naśladującą cipkę gwiazdy filmów pornograficznych. W sklepach erotycznych dostępne są również masturbatory imitujące seks analny lub oralny. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać gadżety mniej lub bardziej realistyczne. Dostępne są również masturbatory o wyjątkowo dyskretnym kształcie, odpowiednie dla panów ceniących sobie minimalizm.